V četrtek bo energija dneva precej usmerjena v delo, odgovornost in potrebo, da se stvari postavijo na realna tla. Luna v kozorogu namreč spodbuja resnost, organizacijo in zavedanje, da je za rezultate potreben trud. To je dan, ko se lažje osredotočimo na naloge, obveznosti in dolgoročne cilje. Mnogi bomo čutili več potrebe po strukturi, redu in občutku, da imamo stvari pod nadzorom.
Luna bo hkrati v lepem sekstilu z Marsom in severnim vozlom v ribah, kar prinaša zanimivo kombinacijo praktičnosti in intuicije. Po eni strani bomo lahko zelo učinkoviti in aktivni, po drugi strani pa bomo imeli tudi dober občutek, kaj je prav in kam nas življenje usmerja.
Ta povezava lahko pomaga, da se določene stvari premaknejo naprej na bolj naraven način, še posebej tam, kjer je potrebna kombinacija dela, občutka in notranjega zaupanja. Mars daje energijo za delovanje, severni vozel pa nas spominja, da ima lahko vsako dejanje tudi širši smisel in razvojno smer.
Vendar dan ne bo povsem brez notranjih napetosti. Luna bo v kvadratu z Neptunom, Saturnom in Venero v ovnu, kar lahko prinese določeno čustveno zmedenost ali občutek, da si želimo nekaj drugačnega, kot nam realnost trenutno dopušča.
Neptun lahko prinese idealiziranje ali rahlo nejasnost v odnosih in pričakovanjih, Saturn pa nas hkrati sooča z realnimi omejitvami. Venera v tej dinamiki odpira tudi vprašanja odnosov, vrednot in občutka, koliko smo v nekih situacijah cenjeni ali razumljeni.
Zato je lahko četrtek dan, ko bomo po eni strani zelo delovni in usmerjeni k ciljem, po drugi strani pa se lahko v ozadju pojavljajo dvomi, občutljivost ali potreba po več čustvene jasnosti.
Ključ dneva bo ravnotežje med razumom in občutki. Če se bomo držali realnosti, delali postopoma in se izogibali prenagljenim čustvenim reakcijam, lahko dan kljub napetostim prinese precej produktivne rezultate in pomembne notranje uvide.
Imejte lepo Gregorjevo, ko se ptički ženijo, Irena Dolar













































