Ni toliko sam problem tisti, ki nas moti. Gre za to, da nočemo imeti problema. Gre za občutek, da »ne bi smelo biti tako, ni pravično». Ali kakor otrok, ki joka iz srca: »Zakaj vedno jaz?«
Bolj kot se poistovetimo z mislijo: »Tega ne potrebujem v svojem življenju. Pojdi stran!« huje postaja. Bolj kot se trudimo odgnati problem, bolj ga hranimo.
Če izgubiš ključ pod vodo, bolj ko na slepo tipaš, da bi ga našel, in bolj ko mešaš blato, manjša je verjetnost, da ga najdeš. Dovoli, da voda postane mirna, potem lahko pogledaš naravnost skoznjo in jasno vidiš ključ.
Avtor: adžan Džajasaro
Dejtvo je , da si človek sam ustvarja svoje probleme,
Človek pozna le dva čustvena stanja – pozitivno in negativno – ali če poenostavimo, človek se lahko počuti dobro ali slabo. Problem v osnovi pomeni negativno počutje in bolj ko se s problemom samim ukvarjamo bolj problem in z njim negativno slabo počutje raste , se povečuje. Torej je edini način , da problem odženemo, da se z njim prenehamo ukvarjati in preusmerimo svoje negativne misli v pozitivne. Pozitivna misel vsakega človeka pa je povezana z njegovimi željami. Človek mora preusmeriti svoje negativne misli – misli o problemu na svoje pozitivne misli – misli o svojih željah , ki jih ima in s tem posredno spremeni tudi svoje počutje , iz slabega v dogrega , iz negativnega v pozitivno. Gre za proces , ki ne nastane “čez noč” . Potrebno je veliko volje in zavedanja, da si lahko sami pomagate ali , da lahko sami ustvarjate svojo realnost in prihodnost.
Slabo privlači salabo in dobro privlači dobro.
…se opravičujem za napakice zaradi prehitrega tipkanja